Książka

Książka "OŚWIECENIE Analogowe światło – cyfrowa kamera"

Książka "OŚWIECENIE Analogowe światło – cyfrowa kamera"

SAP:026037 / MFR:026037 cn490591

68,00 zł 68,00 zł

68
„Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” autorstwa Filipa Kovčina, Piotra Kuci i Jerzego Rudzińskiego jest obszernym podręcznikiem dla szeroko rozumianej grupy czytelników blisko związanej z filmem: zarówno dla operatorów filmowych, pracowników technicznych, producentów, studentów szkół filmowych i artystycznych, jak i wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoja wiedzę na temat światła, kolorów, kamer i szeroko rozumianej technologii filmowej i telewizyjnej.
Dostępny 24h (wysyłka natychmiastowa)
Porównaj

Książka "OŚWIECENIE Analogowe światło – cyfrowa kamera"

„Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera” autorstwa Filipa Kovčina, Piotra Kuci i Jerzego Rudzińskiego jest obszernym podręcznikiem dla szeroko rozumianej grupy czytelników blisko związanej z filmem: zarówno dla operatorów filmowych, pracowników technicznych, producentów, studentów szkół filmowych i artystycznych, jak i wszystkich tych, którzy chcą pogłębić swoja wiedzę na temat światła, kolorów, kamer i szeroko rozumianej technologii filmowej i telewizyjnej. Właśnie ukazuje się pierwsze wydanie drukowane tej książki. W sprzedaży już od 19 października. A już niebawem planowana kolejna książka tych samych autorów, zatytułowana "Iluminacja. Cyfrowa kamera – analogowy świat".

To profesjonalny podręcznik, który w bardzo przystępny sposób tłumaczy zawiłe zagadnienia, z którymi filmowcy spotykają się na co dzień w pracy na planie filmowym. To również pozycja dla artystów, którzy czują się mniej pewnie w świecie technologii filmowej i chcieliby ją lepiej zrozumieć, by móc na planie filmowym porozumiewać się łatwiej z osobami z pionów technicznych.

Właśnie ukazuje się pierwsze drukowane wydanie tej książki. Pod koniec ubiegłego roku „Oświecenie. Analogowe światło - cyfrowa kamera" została wydana w wersji elektronicznej i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, entuzjastycznie przyjęta również w szkołach filmowych w Polsce przez pedagogów oraz studentów. Wydanie drukowane zostało znacząco rozszerzone i uzupełnione nowymi ilustracjami oraz fotografiami. Dodano dwa duże rozdziały: jeden uzupełniający wiedzę o świetle, drugi skupiający się na praktycznych zagadnieniach związanych z prądem w kontekście oświetlenia na planie filmowym, z dużym naciskiem na bezpieczeństwo pracy filmowców.

Czytelniczki i czytelnicy w książce znajdą odpowiedzi na pytania, które często są pomijane w literaturze dla filmowców. To książka, która łączy sztukę z technologią. W książce w sposób klarowny omawiane są takie tematy jak np.: jak widzi oko ludzkie, ekspozycja, kolor, głębia bitowa, przepływność, kompresja, budowa kamery cyfrowej, prąd, natężenie oświetlenia, działanie przetwornika, luks, lumen, rolling shutter, wektoroskop, oscyloskop...

- Zależało nam, by nawet najbardziej złożone tematy wytłumaczyć w taki sposób, aby osoba, która na co dzień zajmuje się sztuką i nie ma styczności z inżynierią, fizyką czy matematyką, zrozumiała poruszane tematy i uporządkowała swoją wiedzę. - mówią autorzy książki.

Nadrzędnym jednak celem było wskazanie praktycznych, codziennych korzyści wynikających ze zrozumienia poruszanych tematów, odnoszących się do pracy na planie filmowym czy w studio telewizyjnym.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci oraz ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z programu Upowszechnianie Kultury Filmowej.

 


Uwaga: Wyświetlanie produktów na stronie służy wyłącznie celom informacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane tu informacje były jak najbardziej aktualne, jednak producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji.