Sigma 50/1.4 A DG HSM 77mm NIKON

Sigma 50/1.4 A DG HSM 77mm NIKON

SAP:016349 / MFR: 311955

3 090,00 PLN      

Cena netto: 2 512,20 PLN

Dostępny 2-7 dni

Zaprojektowany by ustanowić najwyższą jakość wśród obiektywów 50mm F1.4, obiektyw ten doskonale reprezentuje założenia linii Art.

Sigma 50/1.4 A DG HSM 77mm NIKON

Niesamowita jakość obrazu, idealna na erę wysokich rozdzielczości. Przedstawiamy nowy wyznacznik jakości wśród jasnych, stałoogniskowych obiektywów typu standard. Niesamowita jakość obrazu, idealna na erę wysokich rozdzielczości​. Zaprojektowany by ustanowić najwyższą jakość wśród obiektywów 50mm F1.4, obiektyw ten doskonale reprezentuje założenia linii Art.

Nowy symbol jakości SIGMA, idealny obiektyw standardowy
50mm F1.4 A DG HSM jest efektem wykorzystania całej wiedzy inżynierów SIGMA zdobytej przy projektowaniu jasnych obiektywów standardowych. Celem jaki przyświecał inżynierom było zaprojektowanie obiektywu o najwyższej jakości optycznej, bez żadnych kompromisów. Jego doskonała rozdzielczość spełnia najwyższe wymagania ery matryc o wysokich rozdzielczościach. Jednocześnie zapewnia on doskonałej jakości zdjęcia dzięki pięknemu rozmyciu tła (tzw. bokeh) i zminimalizowaniu dystorsji oraz winietowania. Bezkompromisowy w każdym calu, ten jasny obiektyw standardowy oferuje jakość zbliżoną do doskonałości, jak żaden inny obiektyw wcześniej. Gdy już go nabędziesz, nigdy nie będziesz chciał się go pozbyć!

 

 


Redukcja flar i blików
Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji
Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną

 

Minimalny dystans ostrzenia już od 40cm
System pływających soczewek dostosowuje odległości między grupami soczewek podczas ustawiania ostrości, redukując ilość koniecznych ruchów soczewek. Rezultatem jest zmniejszona aberracja przy różnorakich odległościach od fotografowanego obiektu. Dzięki temu też, obiektyw ustawia ostrość już od 40cm od matrycy aparatu, uzyskując maksymalne powiększenie 1:5.6 doskonale sprawdzając się w każdych sytuacjach zdjęciowych.

 

Kołowa przysłona
Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.

 

Zaoferowanie najlepszych osiągów w historii fotografii wśród obiektywów 50mm F1.4, sprawia iż mówimy o obiektywie kompletnym
Wykorzystanie całej naszej wiedzy w projektowaniu jasnych obiektywów stałoogniskowych zaowocowało zmniejszeniem wszelkiego rodzaju aberracji i uzyskaniem najwyższego poziomu jakości optycznej.

Silnik ultradźwiękowy HSM
Napęd HSM pozwala na szybką i cichą pracę napędu AF. Ponadto, nowy firmware oferuje funkcję tzw. „ręcznego doostrzenia” w trybie AF. Pozwala ono na ręczne ustawianie ostrości, poprzez kręcenie pierścieniem MF, nawet w sytuacji gdy obiektyw pracuje w trybie AF. Zwiększa to wygodę i szybkość ustawiania ostrości.
* Domyślne ustawienie funkcji „ręcznego doostrzania” w trybie AF różni się w zależności od rodzaju mocowania.


TSC (kompozyt stabilny termicznie)
SIGMA jako pierwsza korzysta z materiału TSC*, który oferuje minimalną termokurczliwość i dużą twardość. Jest też o 25% bardziej elastyczny niż poliwęglan. Charakteryzuje się bardzo niską termokurczliwością, przez co łączy się dobrze z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Materiał pozwala też na wykonanie znacznie cieńszych elementów niż do tej pory, w tym pierścieni zoomu i skali.
*TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny. (Porównania na podstawie części produkcji Sigmy)

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu
Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

 


Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu.
Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.
Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.


Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii
Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów


Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*
Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.
*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)


Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb
Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste


Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11
Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

Specyfikacja techniczna

 • Konstrukcja obiektywu - 13 elementów w 8 grupach
 • Minimalna przysłona - F16
 • Rozmiar filtra - φ77mm
 • Kąt widzenia - 46,8°
 • Minimalna odległość ustawiania ostrości - 40cm
 • Wymiary (średnica × długość) - φ85,4mm × 99,9mm
 • Listki przysłony - 9 (kołowa przysłona)
 • Maksymalny współczynnik powiększenia - 1 : 5,6
 • Waga - 815g
 • Gwarancja - 3 lata po rejestracji
 • Dostępne mocowania:
  • canon
  • nikon
  • sigma
  • sony
  • l-mount

 

 


 

Recenzje klientów

Numer SAP 016349
Nr katalogowy dostawcy 311955
Kod EAN 85126311551
Gwarancja 12 miesięcy
Producent Sigma