Sigma 24/3.5 C DG DN 55mm L-mount

Sigma 24/3.5 C DG DN 55mm L-mount

SAP:022473 / MFR: OSL24/3.5_C_DG_DN

2 390,00 PLN      

Cena netto: 1 943,09 PLN

Dostępny 2-7 dni

Profesjonalna wydajność w kompaktowym opakowaniu, przynosząca nowe możliwości twórcze.

Sigma 24/3.5 C DG DN 55mm L-mount

Profesjonalna wydajność w kompaktowym opakowaniu, przynoszą nowe możliwości twórcze.

Obiektyw to nie tylko element wyposażenia aparatu, to także część procesu twórczego, w którym tworzysz wyjątkowe zdjęcia.
Kiedy myślisz o tym w ten sposób, zaczynasz dostrzegać, że obiektyw może dawać radość z jego użytkowania. Obiektywy z serii I są tak przyjemne w użyciu i tak naturalne układają się w dłoni, że będziesz chciał po nie sięgać za każdym razem, gdy tylko pomyślisz o fotografowaniu. Obiektywy z serii I to więcej niż narzędzie do robienia pięknych zdjęć, to satysfakcja z bycia fotografem. Zostały zaprojektowane, aby uwydatnić Twój styl fotograficzny. Zostały stworzone, aby pomóc Ci urzeczywistnić kreatywną wizję. W równym stopniu dotyczą procesu, jak wyników. Taka jest koncepcja litery „I” w nowej serii. Sprostanie tym oczekiwaniom to wyznacznik wyjątkowości serii I.

Seria SIGMA I to świeże spojrzenie na to, czym jest obiektyw, oferuje nowy poziom wrażeń użytkowania, korzystając z najwyższej jakości rozwiązań w każdym aspekcie. Weźmy na przykład zewnętrzną stronę obiektywu; jest wykonany w całości z precyzyjnie ciętego metalu. Pierścienie ostrości i zmiany przysłon również.. Nadanie obiektywowi tak wyjątkowego wyglądu i położenie tak dużego nacisku na doskonały projekt i wykonanie daje niezwykłe wrażenia z jego użytkowania. W tych zmieniających się czasach, SIGMA zawsze pyta „czego dziś potrzebują fotografowie?”. Sigma wychodzi na przeciw fotografom, podejmuje nowe wyzwania i nieustannie odkrywa na nowo w jaki sposób można fotografować. Takie podejście znajduje odzwierciedlenie w serii I z linii SIGMA Contemporary.

Dążąc do nowego rodzaju wrażeń użytkownika, seria SIGMA I podkreśla relację między człowiekiem z obiektywem.
Seria I gwarantuje nie tylko możliwość uchwycenia i cieszenia się z wyjątkowych kadrów ale również pozwala na doznawanie radości z samego procesu fotografowania. Solidne wykonanie całkowicie metalowego korpusu, jest wyczuwalne za każdym razem, gdy trzymasz go w dłoni. Płynny i zdecydowany ruch pierścienia ostrości, precyzyjne kliknięcie pierścienia przysłony i przełączników, dodatkowo pięknie zaprojektowana niestandardowa osłona przeciwsłoneczna, te koncepcje projektowe nie mogłyby zostać zrealizowane, gdyby nie możliwości technologiczne firmy SIGMA. Wysoka precyzja przetwarzania, która koncentruje się na produkcji wielkoseryjnej i małoseryjnej. Nie mogliśmy tego zrobić wcześniej, ale teraz możemy. To jest SIGMA w jej najlepszym obliczu.

W przypadku narzędzia służącego do tworzenia sztuki ważne jest, aby odpowiadało intuicji twórcy. Na przykład soczewki z linii Art osiągnęły to dzięki swoim wyjątkowym parametrom optycznym. Nowa seria I będzie odpowiedzią na kreatywną intuicję fotografów, będąc czymś, co mogą i chcą zabrać ze sobą wszędzie. Często idealne ujęcia ujawniają się tylko w jednym konkretnym momencie. Może to być po prostu przypadkowy moment w życiu codziennym. Obietnicą serii I jest jej wysoka wydajność i kompaktowość, dzięki której obiektyw zawsze może być  pod ręką, zwłaszcza gdy nadejdzie ten niepowtarzalny moment, niezależnie od tego, jaka to może być sceneria.

Doskonałe parametry optyczne przyczynią się do poprawienia Twojej twórczej pracy. Konstrukcja optyczna serii I ma wbudowane najnowocześniejsze technologie, w tym ekskluzywną konstrukcję bezlusterkową, która wykorzystuje krótką odległość tylnej części obiektywu od matrycy aparatu i precyzyjne soczewki asferyczne. Łączy w sobie doskonałe parametry optyczne potrzebne do łapania pełnoklatkowego obrazu z kompaktową konstrukcją.

Seria SIGMA I to kompaktowa, pięknie zaprojektowana, wysokiej jakości optyka do bezlusterkowców. W swojej pierwszej kolekcji SIGMA wprowadza do oferty Contemporary szerokokątny obiektyw stałoogniskowy o ogniskowej 24 mm. Całkowicie nowy 24 mm F3,5 DG DN | Contemporary oferuje kompaktową konstrukcję, podobną do obiektywu 45 mm F2,8 DG DN. Pomimo niewielkich rozmiarów, producent nie poszedł na kompromis w zakresie wydajności - jest to super ostry obiektyw,  który uchwyci najdrobniejsze szczegół i wychodzi naprzeciw wysokim wymaganiom przy robieniu zdjęć czy nagrań z użyciem pełnoklatkowych kamer o wysokiej rozdzielczości. Dzięki bardzo krótkiej minimalnej odległości ogniskowania wynoszącej około 10 cm i maksymalnemu współczynnikowi reprodukcji 1:2, umożliwia fotografom swobodniejsze fotografowanie, bez martwienia się o odległość między obiektywem a obiektem. Wytrzymałe i stylowe wykończenie korpusu obiektywu serii I zapewnia satysfakcjonujące wrażenia z fotografowania. Obiektyw 24 mm F3,5 DG DN | Contemporary to wszechstronna stałka, która stanie się rozwinięciem Twojej twórczej wizji.

Seria I | Nowe doświadczenie fotograficzne w postaci "Kompatkowych Stałek Premium"
Seria SIGMA I zawiera obiektywy kompatybilne z pełnoklatkowymi bezlusterkowcami, które oferują nową i lepszą alternatywę, zarówno pod względem doświadczania fotografowania obiektywem, jak i imponujących wyników, jakie jest w stanie wygenerować.  To połączenie doskonałej jakości optycznej z małymi rozmiarami sprzętu, które nie było możliwe w przypadku lustrzanek cyfrowych. Jednocześnie SIGMA ma na uwadze, że w dzisiejszych czasach, gdy mamy tak ogromną różnorodność w zakresie sprzętu fotograficznego, coraz lepszych smartfonów, ludzie szukają czegoś więcej niż zwykłego „robienia zdjęć”, zależy im na niezapomnianym doświadczaniu procesu twórczego. Doskonałość firmy SIGMA w zakresie opracowywania i przetwarzania technologii była rozwijana od jej powstania w 1961 r. I stała się bardziej wyrafinowana wraz z wprowadzeniem SIGMA Global Vision w 2012 r

Wysoka zdolność rozdzielcza obiektywu 24 mm F3,5 DG DN | Contemporary obejmuje cały obraz od środka do krawędzi kadru, co oznacza, że fotografowie mogą polegać na jego ostrości przy wszystkich przysłonach podczas fotografowania scen szerokokątnych. Dzięki minimalnej odległości ogniskowania około 10 cm i maksymalnemu współczynnikowi reprodukcji 1:2 umożliwia fotografom swobodne szukanie obiektów do sfotografowania, od odległych krajobrazów po ujęcia zbliżeń mniejszych obiektów.

Oprócz przyjemnego efektu bokeh zapewnia fotografom niemal okrągłe nieostrości świateł, nawet na krawędziach kadru. Pomaga to w utworzeniu zbliżenia z ostrym obiektem i rozmytym tłem, co jest techniką bardzo przydatną w różnych konfiguracjach. Obiektyw ma najnowszą konstrukcję optyczną zoptymalizowaną pod kątem systemów bezlusterkowych. Przy jej produkcji wykorzystane są precyzyjne, formowane ze szkła elementy asferyczne, utworzone przy użyciu zaawansowanej technologii przetwarzania, a także elementy ze szkła SLD i szkła o wysokim współczynniku załamania światła. Razem umożliwiają połączenie wysokiej wydajności optycznej z kompaktowym rozmiarem. Ponadto płynnie działający system napędu ostrości zaprojektowany z cichego i szybkiego silnika krokowego sprawia, że obiektyw 24 mm F3,5 DG DN | Contemporary to świetny wybór do nagrywania filmów.

Specyfikacja:

 • Konstrukcja obiektywu - 10 elementów w 8 grupach
 • Kąt widzenia (pełna klatka) - 84,1°
 • Liczba listków przysłony - 7 (Przysłona zaokrąglona)
 • Minimalna przysłona - F22
 • Minimalna odległość ogniskowania - 10,8 cm
 • Maksymalny współczynnik powiększenia - 1:2
 • Rozmiar filtra φ55 mm
 • Wymiary (średnica x długość) - Mocowanie L φ 64 mm x 48,8 mm
 • Waga Mocowanie L-mount 225g
 • Akcesoria w zestawie:
  Magnetyczna metalowa przykrywka obiektywu LCF55-01M,
  metalowa osłona przeciwsłoneczna (LH576-01)
  i dekielki przód i tył

 

Recenzje klientów

Numer SAP 022473
Nr katalogowy dostawcy OSL24/3.5_C_DG_DN
Kod EAN 85126404697
Gwarancja 12 miesięcy
Producent Sigma