Sigma 16-28/2.8 C DG DN 72mm SONY E

Więcej widoków

Sigma 16-28/2.8 C DG DN 72mm SONY E

SAP:033999 / MFR: OSSE16-28/2.8_C_DG_DN

4 190,00 PLN      

Cena netto: 3 406,50 PLN
Dostępny 7-14 dni

Pełnoklatkowa SIGMA 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary łączy wyjątkową jakość optyczną, stałą przysłonę F2.8 oraz solidną i lekką obudowę.

Sigma 16-28/2.8 C DG DN 72mm SONY E

Bezkompromisowa jakość obrazu w kompaktowych rozmiarach
Pełnoklatkowa SIGMA 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary łączy wyjątkową jakość optyczną, stałą przysłonę F2.8 oraz solidną i lekką obudowę. Otwiera nowe możliwości dla fotografów z mocowaniem L-mount i Sony E, którzy potrzebują profesjonalnego narzędzia w kompaktowej formie.

Obiektyw jest wyposażony w wewnętrzny mechanizm zoomu, który utrzymuje stałą długość w całym zakresie ogniskowych, obiektyw nie wysuwa się, jest ergonomiczny w użytkowaniu i łatwy do wyważenia. Środek ciężkości obiektywu zmienia się w niewielkim stopniu, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania z gimbalem. Na obiektyw można nakręcać tradycyjne filtry fotograficzne o średnicy 72mm . Obiektyw ma wyjątkowo kompaktową konstrukcję, waży zaledwie 450g i mierzy 100,6 mm długości, co sprawia, że jest to bardzo praktyczny instrument, doskonały do codziennej fotografii. Szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla fotografów ślubnych, krajobrazowych i podróżników.

Obiektyw do filmowania i fotografowania
Dzięki zastosowaniu silnika krokowego AF, autofocus 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary jest szybki i cichy, idealnie nadaje się zarówno do foografowania jak i nagrywania filmów.
W połączeniu z SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary, fotografowie są w stanie objąć ultraszerokokątne i średnie ogniskowe za pomocą tylko dwóch lekkich i kompaktowych obiektywów. Ich łączna waga, wynosząca zaledwie 920 g, sprawia, że ​​jest to niezwykle wszechstronny,, mobilny system obiektywów o stałej przysłonie F2.8.
W obiektywie zastosowano aż pięć elementów ze  szkieł FLD  i cztery  soczewki asferyczne . Tak skomplikowany układ zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegach, co jest szczególnie istotne w fotografii szerokokątnej.

Wyjątkowa jakość wykonania i intuicyjna ergonomia
Obudowę obiektywu wykonano ze specjalnie dobranych lekkich materiałów, w tym stabilnego termicznie kompozytu (TSC) i poliwęglanów o niskej kurczliwości. Dzięki temu obiektyw może pracować z pełną wydajnością nawet w środowiskach o dużych różnicach temperatur. Precyzja każdego pojedynczego komponentu i ascetyczne piękno gotowego produktu, są możliwe dzięki kunsztowi i wiedzy inżynierów SIGMA, niezrównanej technologii produkcji i rygorystycznej kontroli jakości w jedynej fabryce SIGMA w Aizu w Japonii. 

Kołowa przysłona
Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa zaokrąglona przysłona, dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizującą powstawanie smug.

Zmiana mocowania obiektywu (usługa płatna)
Możliwa jest zarówno dla obiektywu Sigma 16/1.4 Contemporary oraz wszystkich obiektywów z nowych linii Sigma Global Vision . Sigma zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie jak i wewnętrzne elementy tak aby obiektyw był kompatybilny z wybranym przez Ciebie aparatem. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swój ulubiony obiektyw przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

Made in Japan - najwyższa jakość wykonania
Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów.

Specyfikacja techniczna:

 • Ogniskowa: zmienna 16-28mm
 • Konstrukcja: 16 elementów w 11 grupach (5 soczewek FLD, 4 asferyczne)
 • Max. wartość przesłony: F22
 • Min. wartość przesłony: F2.8
 • Listki przesłony: 9 zaokrąglonych listków przysłony
 • Współczynnik powiększenia: 1:5.6
 • Kąt widzenia: 107 – 75.4°
 • Średnica filtra: 72mm
 • Dystans minimalny: 25cm od matrycy aparatu
 • Wymiary (śr. x dł.): φ77.2mm x 100.6mm
 • Waga: 450g


Recenzje klientów

Numer SAP 033999
Nr katalogowy dostawcy OSSE16-28/2.8_C_DG_DN
Kod EAN 85126206659
Gwarancja 12 miesięcy
Producent Sigma

Uwaga: Wyświetlanie produktów na stronie służy wyłącznie celom informacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane tu informacje były jak najbardziej aktualne, jednak producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji.