Zeiss

Marka doskonale znana w środowiskach optycznym i fotograficznym. Swoje działania rozpoczęła w 1846 roku, stopniowo przekształcając się z niewielkiej działalności Carl Zeiss w międzynarodowy koncern ZEISS. Historię firmy zapoczątkowała budowa lupy i mikroskopu. Firma sukcesywnie udoskonalała swoje produkty, przenosząc je na wyższe poziomy technologiczne. Po wprowadzeniu na rynek mikroskopu apochromatycznego przyszedł czas na zmiany i modernizację struktury przedsiębiorstwa.
We make it visible to hasło przewodnie ZEISS, w myśl którego koncern zaczął budować markę, doprowadzając do ugruntowania swojej pozycji na arenie międzynarodowej. Nie zawsze jednak sprawy układały się według planu, bowiem po 1945 roku firma zmuszona była na nowo odbudować swoje zasoby - zarówno technologiczne, jak i personalne. Rosnące w siłę przedsiębiorstwo idąc z duchem czasu, rozpoczęło produkcję urządzeń optycznych, w tym, obiektywów fotograficznych oraz soczewek, a także szkieł kontaktowych i okularów, nie zapominając jednak o tych produktach, które zapoczątkowały jego istnienie – mikroskopach, lunetach, lornetkach i teleskopach.
Szeroko zakrojone działania otworzyły przed koncernem możliwości współpracy z japońskimi producentami branży fotograficznej. Od 2006 roku ZEISS monopolizuje rynek przy współpracy z Sony, Canonem czy Nikonem, dostarczając m.in. obiektywy z autofocusem oraz szkła manualne o różnych rodzajach mocowań.

Lista  Siatka 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Lista  Siatka 

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4