LEICA M10, black chrome finish

Więcej widoków

LEICA M10, black chrome finish

SAP:014685 / MFR: 20000

32 300,00 PLN      

Cena netto: 26 260,16 PLN
Dostępny 2-7 dni

Aparat dalmierzowy Leica M10. Idealna równowaga tradycji i innowacyjności - jak żaden inny aparat ucieleśnia esencję wszystkiego, co jest naprawdę ważne w fotografii.

LEICA M10, black chrome finish

Kultowy system fotograficzny po raz kolejny wyznacza standardy. Leica M10 - idealna równowaga tradycji i innowacyjności - jak żaden inny aparat ucieleśnia esencję wszystkiego, co jest naprawdę ważne w fotografii. To nadal “zwyczajna” M-ka, ale jej funkcje zostały dostosowane do potrzeb współczesnej fotografii. Każdy element i każde rozwiązanie techniczne bezkompromisowo koncentruje się na zrobieniu perfekcyjnego zdjęcia. Dzięki zmniejszonym wymiarom, większej wydajności i jeszcze bardziej intuicyjnej obsłudze, Leica M10 wyznacza nowy etap w historii systemu Leica M.

Forma: analogowe wymiary w cyfrowej erze
Fotografowie pracujący analogowymi M-kami, doceniali ich ergonomię – rozmiary idealnie dopasowane do dłoni, wyważenie, prostotę obsługi. Postanowiliśmy więc przywrócić nowej M-ce gabaryty analogowego pierwowzoru! Korpus został odchudzony o 4mm (w stosunku do poprzedniej wersji: Leica M Typ 240), by uzyskać 33,75mm grubości – tyle co analogowa Leica M6. W ten sposób najnowsza Leica M10 jest najszczuplejszą cyfrową M-ką w historii!

Dalmierz: precyzyjne okno na świat
Dalmierz zawsze odgrywał niezwykle ważną rolę w koncepcji M-Systemu. W Leice M10 wiele jego elementów zostało zoptymalizowanych. O 30% zwiększyło się pole widzenia, a powiększenie wzrosło do 0,73x. Zwiększono także optymalny dystans oka od, i to aż o 50%. Dzięki temu wizjer jest wygodniejszy w użyciu, zwłaszcza dlafotografów noszących okulary.

Matryca: płótno cyfrowego obrazu
Kluczowym elementem Leica M10 jest pełnoklatkowa matryca CMOS o rozdzielczości 24MP, opracowana specjalnie dla tego aparatu. Postęp technologiczny umożliwił nam poprawę wszystkich parametrów obrazowania. Nowa Leica może pochwalić się imponującym zakresem dynamiki tonalnej, doskonałym kontrastem, fantastyczną ostrością i perfekcyjnym odwzorowaniem detali i barw. Unikalna architektura przetwornika, wykorzystująca mikrosoczewki nad każdą z komórek rejestrujących, poprawia światłoczułość, zapewniając prawidłowy odczyt nawet tych wiązek światła, które padają na powierzchnię sensora pod dużym kątem. System ten, znany z wcześniejszych cyfrowych wersji aparatu, został unowocześniony i udoskonalony. Szklana osłona przetwornika pełni jednocześnie rolę filtra podczerwieni, co pozwala uniknąć niekorzystnej refrakcji na kolejnych warstwach szkła, a wyeliminowanie filtra dolnoprzepustowego zapewnia maksymalną ostrość. Wszystkie te elementy wpływają na poprawę parametrów obrazowania aparatu, szczególnie podczas fotografowania z obiektywami szerokokątnymi oraz bardzo jasnymi.

Nowy sensor Leiki M10 dysponuje rozszerzonym zakresem czułości - od ISO 100 do 50.000 – oraz ulepszonym mechanizmem redukcji szumów. Zwiększona światłoczułość otwiera przed Leiką M10 zupełnie nowe obszary fotografii i zapewnia wyjątkową jakość obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Procesor obróbki obrazu: nowa jakość
Maestro II – procesor obróbki obrazu najnowszej generacji, zastosowany w M10 – to technologiczne dzieło sztuki. Pracując w tandemie z nową matrycą rejestrującą odpowiada on za jakość zdjęć. I robi to wyjątkowo sprawnie: gigantyczna moc obliczeniowa i bufor pamięci 2 GB umożliwiają fotografowanie seryjne z prędkością do pięciu klatek na sekundę (przy pełnej rozdzielczości). Leica M10 jest najszybszą M-ką w historii. Decydujący moment nie umknie!

Procesor został wyposażony w sprzętową funkcję powiększenia fragmentu obrazu. Pozwoliło to usprawnić działanie funkcji lupy, ułatwiającej precyzyjne nastawianie ostrości. Można z niej korzystać zarówno na monitorze aparatu, jak i w opcjonalnym wizjerze elektronicznym Visoflex o rozdzielczości 2,4 megapikseli. Visoflex montuje się w zmodyfikowanych sankach akcesoriów – można go odchylać i ustawiać pod dowolnym kątem, co ułatwia fotografowanie w trudnych sytuacjach. Dodatkowo został on wyposażony w moduł GPS, umożliwiający geotagowanie wykonanych zdjęć.

Sposób obsługi: intuicyjność i prostota
Od powstania systemu M nasi konstruktorzy skupiali się na najistotniejszych funkcjach. Leica M10 także pod tym względem korzysta z tego dziedzictwa. Aparat ustanawia nowy standard w zakresie prostoty i intuicyjności obsługi. Ograniczyliśmy liczbę elementów sterujących na tylnej ściance – teraz są tu tylko trzy przyciski (Play, Live View oraz Menu) i wielokierunkowy joystick. Kolejność funkcji i dostęp do nich jest uzależniony od osobistych preferencji fotografa.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech Leiki M10 jest pokrętło ISO, które umieściliśmy na górnej ściance. Po raz pierwszy w cyfrowej Leice wszystkie podstawowe funkcje fotograficzne: nastawianie ostrości, dobór przysłony, czasu migawki oraz czułości ISO mogą być ustawione manualnie bez wchodzenia do menu, a nawet bez włączania aparatu. Takie rozwiązanie sprawia, że M10 świetnie sprawdza się w sytuacjach, gdy dyskrecja fotografującego odgrywa kluczową rolę.

Moduł WLAN: wspomnienia są po to, aby się nimi dzielić
Leica M10 to pierwszy aparat systemu M wyposażony w zintegrowaną łączność bezprzewodową. Umożliwia on niemal natychmiastowe przesyłanie fotografii do mobilnych urządzeń Apple, gdzie można je następnie edytować lub publikować w sieciach społecznościowych. Aplikacja Leica M-App umożliwia także bezpośredni transfer surowych plików w formacie DNG, które można wywoływać i edytować na urządzeniach mobilnych z systemem iOS (od wersji 10.2). Aplikacja pozwala także na zdalne sterowanie aparatem z tabletu lub smartfona. Umożliwia to wykonanie zdjęć w nietypowych sytuacjach – gdy fotograf nie ma bezpośredniego dostępu do aparatu, lub gdy chce uniknąć poruszenia zdjęcia z długim czasem ekspozycji.

Leica M10: krok w kierunku perfekcji
„Leica M, to nasze serce, nasz kręgosłup i nasza dusza. Nowa Leica M10 to technologiczne dzieło sztuki, zapewniające rewelacyjną jakość obrazu w połączeniu z unikalnym systemem dalmierza i najprecyzyjniejszym – bo ręcznym – systemem nastawiania ostrości. Nowy aparat, skoncentrowany na najważniejszych funkcjach fotograficznych i intuicyjny w obsłudze, jest produktem absolutnie doskonałym. Jest efektem naszego doświadczenia oraz podejścia do pracy: do inżynierii - jak do sztuki, a do produkcji – jak do rzemiosła. I w całości jest wykonywany przez Leikę w Wetzlar. Made in Germany!” - powiedział Oliver Kaltner, CEO Leica Camera AG.

“Nie jest to aparat dla wszystkich. Docenią go ci, którzy rozumieją filozofię systemu budowanego z myślą o przyszłości, ale w taki sposób aby zapewniał pełną kompatybilność z przeszłością. Aparat dalmierzowy to nie bezduszny automat -  pozwala – wręcz zmusza do skomponowania zdjęcia. Z takich konstrukcji korzystali najważniejsi fotografowie w historii. Zdjęcia z dalmierzowca mają specyficzną nutę indywidualności - ten system pozwala wykonać zdjęcia w moim - i tylko moim - stylu. Nowa Leica M10 oraz obiektywy systemowe M – to sposób na obudzenie i spełnienie wszystkich potrzeb fotografa.” - podkreślił Dr. Andreas Kaufmann, główny udziałowiec i przewodniczący rady nadzorczej Leica Camera AG.

 

Specyfikacja:

 • Karty pamięci
  Rodzaj nośnika - SD / SDHC / SDXC
  Pojemność - 256GB
 • Optyka
  Optyka - Wymienna
  Mocowanie obiektywu - Leica M
 • Przetwornik
  Format matrycy [mm] - 24x36
  Aspekt (proporcja boków) - 3:2
  Technologia - CMOS
  Rozdzielczość zdjęć (max) - 5976 x 3992 (24MP)
  Rozdzielczość zdjęć (pozostale) - DNG™: 5976 x 3992 pixels (24MP), JPEG: 5952 x 3968 pixels (24MP), 4256 x 2832 pixels (12MP), 2976 x 1984 pixels (6MP)
  Zakres czułości - czułość minimalna - ISO 100
  Zakres czulości - czułość maksymalna - ISO 50000
  Przestrzeń barwna - Adobe RGB, sRGB
  Standard zapisu danych - DNG, JPEG
  Max. wielkość pliku zdjęcia [MB] - 20
  Max. wielkość pliku zdjęcia [MB] - 30
 • Migawka
  Rodzaj migawki - szczelinowa
  Napęd - elektromagnetyczny
  Zakres czasów otwarcia (s) - M: 8s - 1/4000, (B) A:125s - 1/4000
  Synchronizacja z błyskiem [s] - 1/180
  Szybkość zdjęć seryjnych (max. rozdzielczość) [kl./s] - 5
  Samowyzwalacz - tak
 • System kontroli ekspozycji
  Tryby ekspozycji - manual [M], priorytet przysłony [Av]
  Sposoby pomiaru - centralno-ważony, punktowy, wielopunktowy
  Zakres pomiarowy [EV] - EV-1 to EV20
 • System kontroli ostrości
  Sposób nastawiania ostrości - MF
 • Balans bieli
  Nastawy predefiniowane - Automatic, manual, 8 presets, color temperature input
  Automatyka WB - tak
 • Celownik
  Rodzaj - optyczny
  Powiększenie (x) - 0.73x
 • Monitor
  Rodzaj - TFT LCD monitor with 16 million colors
  Wielkość - 3”
  Rozdzielczość - 1,036,800
  Podgląd na żywo (LiveView) - tak
 • Aparaty - Karty pamięci
  Rodzaj nośnika - SD, SDHC, SDXC
 • Zasilanie
  Zasilanie - BP-SCL5 Rechargeable Lithium-ion Battery Pack
  Napięcie/pojemność - 7.4 VDC, 1300 mAh
 • Korpus
  Materiał korpusu - stop magnezowy, górna i dolna płyta z mosiądzu
  Odporność na warunki środowiskowe - tak
  Zakres temperatur pracy [°C/°F] - 0 do 40°C / 32.00
 • Wymiary
  Szerokość [mm, "] - 139 / 5.47
  Wysokość [mm, "] - 80 / 3.15
  Głębokość [mm, "] - 38.5 / 1.52
  Waga [g, oz.] - 660 z baterią

Recenzje klientów

Numer SAP 014685
Nr katalogowy dostawcy 20000
Kod EAN 4022243200005
Gwarancja 24 miesiące
Producent Leica

Uwaga: Wyświetlanie produktów na stronie służy wyłącznie celom informacyjnym. Dokładamy wszelkich starań, aby publikowane tu informacje były jak najbardziej aktualne, jednak producent zastrzega sobie prawo do zmiany specyfikacji.